asdas

Valstybinės reikšmės kelių priežiūros žiemą tvarka

Atnaujinta 2016-01-06

BARSTOMŲ KELIŲ SĄRAŠAS 2016 M.

Lietuvos valstybinės reikšmės keliais vyksta tarptautinis, tranzitinis, turistinis ir vietinis intensyvus transporto priemonių eismas. Magistraliniais, krašto ir rajoniniais keliais automobilių eismo intensyvumas yra skirtingas. Kadangi nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti nėra galimybių, žiemos priežiūros darbai skirstomi į priežiūros lygius pagal kelių svarbą. Pirmiausia yra valomi ir (arba) barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai. Tokia kelių priežiūros tvarka padeda užtikrinti saugesnį eismą keliuose ir yra ekonomiškai efektyviausia.

Magistralinių kelių priežiūra

Magistraliniai keliai, II priežiūros lygis. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 3 val. nustojus snigti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos sniego neturi būti. Sningant ir/arba pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 5 cm. Esant slidžiai kelio dangai pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 7 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 4 val.

Krašto kelių priežiūra

Krašto keliai, II priežiūros lygis. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 4 val. nustojus snigti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos sniego gali būti iki 1 cm. Sningant ir/arba pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 7 cm. Esant slidžiai kelio dangai pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 8 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 8 val.

Rajoninių kelių priežiūra

Rajoniniai keliai, I priežiūros lygis. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 5 val. nustojus snigti. Sningant ir/arba pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 7 cm. Esant slidžiai kelio dangai pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 9 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 8 val.

Rajoniniai keliai, III priežiūros lygis. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. Šie keliai nebarstomi, o valomi tik baigus tvarkyti magistralinius, krašto ir rajoninius kelius, prižiūrimus pagal I rajoninių kelių priežiūros lygį. Leistinas puraus sniego storis, esant normalioms oro sąlygoms, neturi būti didesnis kaip 8 cm. Sningant ir/arba pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 20 cm. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 48 val.

Nustatyti kokybės reikalavimai priežiūros lygiams netaikomi esant ypač sudėtingoms oro sąlygoms, kai:

- ilgiau kaip 6 val. sninga ir/arba pusto;

- ilgiau kaip 24 val. su pertraukomis sninga ir/arba pusto;

- įšalęs kelias po lietaus apledėja, yra lijundra;

- per parą kelias apledėja daugiau kaip 2 kartus;

- oro temperatūra dieną nepakyla aukščiau -8°C;

- siaučiant pūgai ar pustant ir esant slidžiai kelio dangai, barstyti privaloma tik ypatingais atvejais, siekiant užtikrinti transporto priemonių judėjimo galimybę.

 

Pastaba. Valstybės įmonė atsako tik už valstybinės reikšmės kelių būklę bei jų tęsinius, rajonų centruose bei mažesniuose miestuose ir miesteliuose. Už kitų gatvių priežiūrą minėtose gyvenamosiose vietovėse atsakingos savivaldybės. Klaipėdos mieste už visų gatvių, taip pat ir už tų, kuriomis praeina valstybinės reikšmės kelių tęsiniai, priežiūrą vykdo savivaldybė.

 

Visą informaciją apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose galite sužinoti internetinėje svetainėje www.eismoinfo.lt. Taip pat paskambinę į visą parą dirbantį Eismo informacijos centrą tel. 8 5 232 9677 arba mob. tel. 8615 49300 vairuotojai gali gauti ir perduoti informaciją apie eismo sąlygas.

 

VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ žiemos tarnybų budėtojai :

Tel. (8 46) 380661; mob. tel. (8 686) 77326